SPS systém - Spirální stabilizace páteře

Terapie u nás probíhá pod vedením lektora a terapeuta této metody Lenky Borek Vymyslické.

Co je Spirální stabilizace páteře?

Metoda "SPS" se opírá o 39let postupného vývoje a 34 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. 

Jak cvičení probíhá?

Cvičí se se speciálním lanem určeným pro rehabilitaci a vyvinutým přímo pro tuto metodu. Cvičí se bez bot pouze v ponožkách. Vše potřebné máme ve studiu s sebou potřebujete pouze pohodlné oblečení na cvičení a ponožky. 

Kdo může cvičit?

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 4 let do 100 let – děti, ženy, muže, seniory, těhotné, kondiční i vrcholové sportovce. 

Cena skupinové lekce 110,- Kč ........50 min.

Cena osobní terapie

500,- Kč ........ 45-60 minut

1. konzultace zahrnuje zhodnocení držení těla 

Následné terapie trvají cca 30 minut. 

Lano na cvičení je u nás ke koupi za 600,-Kč

Jak je nejlepší začít?

Domluvte si osobní terapii kde zhodnotíme Váš stav. Doneste s sebou zprávu od lékaře pokud máte. Naučíme Vás základní principy této metody, navrhneme cvičení na doma. 

Následně jsou vhodné osobní kontroly se cvičením ze začátku jednou za čtrnáct dní, později jednou za měsíc. 

Jakmile budete vědět základy a zvládat vhodné cvičení doma je ideální chodit cvičit do skupiny spirální stabilizace, kde si cvičení vždy osvěžíte, zkontrolujeme společně správnost provedení cviků a zacvičíte si i cviky nové. 

SPS pro DĚTI

Vlivem rychlého růstu, sportovní zátěží i sezením ve škole mají děti často špatné držení těla (Ploché nohy, kolena do X nebo do O, kulatá záda, hyperlordózu, skoliózu, vystrčené lopatky...). Mnoho dětí trápí již v útlém věku bolesti zad, kolen, hlavy.. Pomocí SM systému lze tyto bolesti a špatné držení těla odstranit a předejít tak problémům s tímto spojeným v dospělosti. 

SPS PRO SPORTOVCE

Sps se u sportovců uplatňuje jako kompenzační cvičení, které odstraňuje svalové dysbalance (nerovnováhu mezi pravou a levou polovinou těla) způsobené jednostranným zatížením při sportu. 

Toto cvičení je také vhodné jako prevence úrazu způsobeného nadměrným zatížením a přetěžováním svalů stále stejným způsobem. 

Cvičením SM systému se zvyšuje výkonnost, rozsah pohybů a dynamika pohybu. 

SMS BOLESTI ZAD

Naučíme Vás jak vhodným cvičením předcházet bolestem zad a jak si cvičením pomoci od dlouhodobé bolesti způsobené zatížením z práce tak i změnami na páteři.

SPS pro ŽENY

Sps je vhodný nejen pro těhotné ženy a ženy po porodu.  Je vhodný jako prevence bolestí zad v těhotenství. Po porodu urychluje návrat svalů do kondice.

Cvičení spirální stabilizace napomáhá při rozestupu břišních svalů, ale také při posilování pánevního dna a hlubokého stabilizačního systému. 

Pravidelné cvičení napomáhá zvýšit plodnost, která je způsobena neobjasněnými příčinami.

Sledujte nás

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle

​© 2017 by Kondiční studio Borek.