top of page

Sport bez bolesti

Sport na jakékoliv úrovni od amatérského po profesionální je pro naše tělo velmi zatěžující. Pokud se někdo věnuje stejnému sportu už od útlého věku nejspíše si s sebou nese do dospělosti dispozice ke svalové disbalanci. To znamená, že jedna část těla je více zatěžovaná než druhá. Stává se to hlavně u sportů, které jsou jednostranné (hokej, tenis, baseball, softball), ale také u sportů, které kladou speciální nároky (gymnastika, cyklistika, fotbal, plavání).


Žijeme v době, kdy se bohužel klade větší důraz na výkon ve sportu než na jeho zdravotní dopad na sportovce. V útlém věku se vytvoří velká základna sportovců daného sportu ze které potom postupně "odpadají" jedinci z nejrůznějších důvodů. Hlavním z důvodů ale bývá úraz, nebo bolesti ramen, zad, kyčlí, kolen, skolióza.. které se neslučují s daným sportem a s jeho nároky na každodenní možná i několikahodinové tréninky. často jsou tak nuceni skončit i jedinci, kteří jsou nadmíru nadaní a měli by před sebou velmi zářnou sportovní budoucnost.


V dnešní době totiž není mnoho času na regeneraci nebo rehabilitaci sportovců. Tento čas je vnímaný jako něco co ubírá čas na opravdový specializovaný trénink. V konečném důsledku ale právě proto, že sportovcům není umožnen čas na regeneraci a kompenzační tréninky dochází k přetížení svalů, kloubů, vazů a potíže se stávají chronickými. To je potom důvod k ukončení sportovní kariéry i ve velmi mladém věku.


Spirální stabilizace je v dneční době velmi vyhledávaná forma kompenzačního tréninku nejen profesionálních sportovců. Umožňuje kompenzaci disbalancí způsobených sportem. Protažení zkrácených svalů, posílení svalů oslabených, získání větší stability. Urychluje regeneraci svalů po zátěži nebo rychlejší návrta ke sportu po úraze, zvyšuje výkonnost, rozsah pohybů a dynamiku pohybu. Spirální stabilizace je také úžasný nástroj v prevenci zranění způsobených přetrénovanými svaly.


Pokud víte o někom komu by toto cvičení ve sportovní kariéře mohlo pomoci nebo se to týká Vás samotných pomůžeme Vám dostat se zpět na vrchol :) Pokud byste se ke sportu rádi vrátili, ale brání Vám v tom bolesti nebo potíže s pohybovým aparátem najdeme řešení i pro Vás.

Štítky:

bottom of page