top of page

Výhřez ploténky a jak na něj bez operace

Ukrutné bolesti v místě vyhřezlé ploténky, bolesti vystřelující do končetin, brnění končetin nebo dokonce změny citlivosti končetin, to jsou jen některé z projevů vyhřezlé ploténky. Výhřez ploténky je velice bolestiví a velmi vleklý. Většinou je těžké najít úlevovou polohu, o předklonu ani nemluvě. Čím větší je výhřez tím jsou komplikace větší.


Dnes se většinou mluví v souvislosti s výhřezem pouze o operaci jako jediné možnosti. Pooperační komplikace bývají celoživotní a život omezují někdy i více než samotný výhřez ploténky.


MUDr. Smíšek vyvinul spirální stabilizaci páteře primárně pro pacienty s diskopatií. Jeho léčba je tak účinná, že dochází k úplnému vstřebání výhřezu již během několika měsíců a tím k návratu do plného zdraví.


Při léčbě výhřezu disku se kombinuje cvičení spirální stabilizace s mobilizačními technikami také dle MUDr.Smíška, které podporují rychlejší uvolnění svalů v místě postižení a tím dochází ke zmírnění bolestí již po první mobilizaci.


Pokud mluvíme o léčbě výhřezu disku cvičení je jediná možnost jak se s ním vypořádat bez operace. Pokud má cvičení nahradit operaci je potřeba mu věnovat dostatek času. Čím je výhřez akutnější a větší tím více času je potřeba cvičit.. Někdy i tři hodiny v intervalech během celého dne. I tak je to určitě lepší řešení než operace a možné komplikace s ní spojené.


Velké bolesti ustupují již během prvního týdne poctivého cvičení. Během několika měsíců pravidelného a poctivého cvičení spirální stabilizace se člověk může vrátit i zpět ke sportu.Comments


bottom of page